دکتر شهناز پوربرفه ای

جراحی زیبایی کلیتوریس (هودکتومی)

جراحی زیبایی کلیتوریس که به آن هودکتومی نیز گفته می شود، یکی از جراحی های زیبایی واژن است که افزون بر زیبایی، مشکلات ناحیه کلیتوریس را نیز برطرف کرده و خاصیت درمانی دارد. چرا که در بسیاری از افراد، وجود مشکلاتی در ناحیه کلیتوریس سبب می شود تا این افراد از رابطه جنسی خود، لذت و رضایت کافی را نبرده و یا ارگاسم را تجربه نکنند.

جراحی زیبایی کلیتوریس چگونه انجام می شود؟

جراحی زیبایی کلیتوریس، یکی از جراحی های زیبایی های کم تهاجمی است که به صورت سرپایی و با استفاده از بی حسی موضعی انجام شده و افزون بر این، در مدت زمان کوتاهی نیز، قابل انجام شدن است. در واقع این عمل زیبایی، نیازی به بستری شدن و یا سپری کردن دوره نقاهت نداشته و همچنین بخیه‌های آن، نیازی به کشیده شدن نخواهند داشت.

در طول عمل هودکتومی، تنها بخشی از بافت کلاهک کلیتوریس که بیش از حد معمول، بزرگ شده است به همراه پوست های اضافه موجود در این ناحیه، برداشته می شود. به دلیل حساسیت بالای کلیتوریس و اعصاب جنسی فراوانی که در آن ناحیه وجود دارد، پزشک جراح به هیچ عنوان به آن منطقه دست نزده و همان طور که گفته شد، تنها بافت اضافی پوشاننده و پوست های اضافه در آن ناحیه را حذف می کند.

جراحی زیبایی کلیتوریس

عمل زیبایی کلیتوریس چه مزایایی دارد؟

جراحی زیبایی کلیتوریس که به کوچک سازی کلاهک کلیتوریس کمک می کند، موجب بالا کشیدن کلیتوریس و آزاد کردن چسبندگی آن خواهد شد. این جراحی زیبایی کم تهاجم و کم خطر همچنین، در زیبایی ظاهری کلیتوریس و زیباتر شدن آلت تناسلی بانوان نقش پررنگی داشته و همان طور که گفته شد سبب می شود تا فرد، ارگاسم بهتر و سریع تری را تجربه کند. جراحی زیبایی هودکتومی، به دلیل آن که دسترسی به کلیتوریس را بهتر و راحت تر می کند، سبب تحریک راحت تر این ناحیه شده و از این طریق، لذت رابطه جنسی را بالا می برد. ضمن آن که زیباتر شدن ناحیه کلیتوریس، سبب افزایش اعتماد به نفس فرد در رابطه شده و علاوه بر این، به شما کمک می کند تا هنگام پوشیدن لباس های تنگ، احساس راحت تری داشته باشید.

عوارض انجام عمل زیبایی کلیتوریس

در طول عمل زیبایی هودکتومی مانند هر عمل جراحی دیگری، ممکن است درد، خونریزی، عفونت و مسائلی از این قبیل را تجربه کنید و نباید نگرانی از این بابت داشته باشید. جراحی زیبایی کلیتوریس که به دلیل کم تهاجمی بودن، عوارض بسیار خفیف و ناچیزی خواهد داشت، اما در عین حال از حساسیت و ظرافت بالایی برخوردار بوده و باید برای انجام آن، به یک جراح ماهر و بهترین متخصص زنان در شیراز مراجعه کنید.

جراحی زیبایی کلیتوریس برای چه افرادی مناسب است؟

جراحی زیبایی کلیتوریس برای تمام افرادی که از ظاهر و زیبایی ناحیه کلیتوریس خود، رضایت کافی نداشته و از بزرگ بودن آن، احساس ناراحتی و کمبود اعتماد بنفس دارند، یک راهکار مناسب و ایده آل است. همچنین افرادی که حین رابطه جنسی، در تحریک ناحیه کلیتوریس و یا رسیدن به ارگاسم، با مشکل مواجه هستند،  می توانند از جراحی زیبایی کلیتوریس، به عنوان یک راهکار درمانی استفاده کرده و افزون بر زیباتر کردن کلیتوریس و واژن خود، مشکل رابطه جنسی خود را نیز، برطرف کنند.

علاوه بر این، خانم‌هایی که زایمان های متعدد داشته و یا با نزدیک شدن به دوران پایان قاعدگی و یا همان یائسگی، دچار افتادگی و شل شدگی در کلیتوریس شده‌ و یا چین و چروک‌های زیادی در این ناحیه از بدن خود دارند، می‌توانند با انجام این عمل زیبایی، مشکلات به وجود آمده را برطرف کرده و زیبایی و جوانی آلت تناسلی خود را بازگردانند.

آیا می‌توان همزمان با جراحی کلیتوریس، لابیاپلاستی انجام داد؟

جراحی کلیتوریس که به منظور زیبایی و رفع مشکلات ناحیه تناسلی انجام می شود، این امکان را به شما می دهد تا در صورت دلخواه به طور همزمان، لابیاپلاستی را نیز انجام دهید. جراحی کلیتوریس حتی اگر با لابیاپلاستی انجام شود، باز هم مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید و می‌توانید از این بابت نیز، نگرانی نداشته باشید.

آیا جراحی زیبایی کلیتوریس، سبب کاهش میل جنسی می شود؟

خیر، جراحی زیبایی کلیتوریس نه تنها سبب کاهش میل جنسی نشده بلکه با اصلاح نواقص ناحیه کلیتوریس و آسان تر کردن دسترسی به این ناحیه و همچنین نقطه جی، کیفیت رابطه جنسی را افزایش داده و سبب رضایت بیشتر فرد و شریک جنسی او خواهد شد.

نکات قبل از جراحی زیبایی کلیتوریس

مهم‌ترین نکاتی که قبل از عمل جراحی زیبایی کلیتوریس باید بدانید، عبارتند از:

سپری کردن دوران بلوغ و سن بالای 18 سال: برای انجام جراحی زیبایی کلیتوریس، لازم است که فرد دوران بلوغ خود را سپری کرده و سن بالای 18 سال داشته باشد.

درمان بیماری های عفونی و یا بیماری های قارچی در ناحیه واژن: در صورتی که قصد انجام جراحی زیبایی کلیتوریس را دارید اما در ناحیه واژن، احساس عفونت دارید و یا علایمی از بیماری‌های قارچی را مشاهده می کنید، بهتر است در ابتدا، عفونت و یا بیماری قارچی این ناحیه را برطرف کرده و پس از آن، برای جراحی زیبایی کلیتوریس اقدام کنید.

استفاده نکردن از داروهای رقیق کننده خون: قبل از جراحی زیبایی کلیتوریس، نباید از داروهای رقیق کننده خون استفاده کرد؛ چرا که، ممکن است حین انجام عمل، فرد را دچار خونریزی کرده و یا خونریزی پس از عمل را بیشتر کند. البته باید برای این مورد، حتما از پزشک مربوطه کمک بگیرید و در صورت نیاز به قطع مصرف یک دارو، حتما با او مشورت کنید.

مشاوره قبل از انجام جراحی زیبایی کلیتوریس: قبل از انجام عمل زیبایی هودکتومی، باید حتما با پزشک خود مشورت کرده و سوابق پزشکی خود را بازگو کنید. همچنین اگر قصد انجام عمل جراحی ترمیمی زنان و یا دیگر عمل های زیبایی ناحیه واژن را دارید، حتما با او در میان بگذارید.

دکتر شهنار پوربرفه ای

دکتر شهناز پوربرفه ای

دکتر شهناز پوربرفه ای عضو هیئت مدیره بیمارستان خصوصی شفاء می باشند و از سال 1389 مسئولیت بخش زنان، زایمان و زایشگاه بیمارستان را به عهده دارند. ایشان از پیشگامان راه اندازی زایمان در آب و فیزیولوژیک در شیراز می باشند. از سال 1394 به صورت حرفه ای در رشته جراحی های زیبایی زنان در کشورهای مختلف دوره گذرانده و موفق به اخذ مدرک از انجمن جراحی زیبایی زنان آمریکا شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + دو =

فهرست محتوا