دکتر شهناز پوربرفه ای

همه چیز درباره عمل لابیاپلاستی در شیراز

آویزان بودن لبه های اطراف واژن، تیرگی اطراف واژن و نامتقارن بودن لابیاها برای خانم ها باعث کاهش اعتماد بنفس و عدم رضایت کافی در روابط جنسی می شود. لابیاپلاستی در شیراز یکی از جراحی های زیبایی واژن است که به منظور تغییر شکل و اندازه لبه های اطراف واژن(لابیا) صورت می پذیرد. در این مقاله به کاربردهای لابیاپلاستی، روش ها و تکنیک های آن می پردازیم.

جراحی لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یکی از روش های جراحی زیبایی واژن می باشد. در روش لابیاپلاستی جراحی پلاستیک را بر روی لابیا ها انجام می دهند. عمل لابیاپلاستی در شیراز امروزه بسیار پرطرفدار می باشد همچنین می توان از این جراحی برای ایجاد تقارن بین لبه های واژن استفاده نمود. همچنین در کنار لابیاپلاستی به طور همزمان امکان جراحی واژینوپلاستی با توجه به خواست بیمار و صلاح دید پزشک متخصص نیز وجود خواهد داشت جراحی واژینوپلاستی به منظور سفت کردن واژن که بخاطر زایمان یا افزایش سن گشاد و شل شده انجام می گیرد. لابیاپلاستی بر لب بزرگ و کوچک اندام تناسلی زن انجام می شود و اندازه و شکل لابیا را تغییر داده و می تواند آنها را کوچکتر کرده و یا تقارن بین آنها را اصلاح کند.

سایر جراحی های زیبایی واژن که در صورت نیاز بیمار و صلاحدید پزشک برای رفع مشکلات واژن می توان صورت گیرد عبارتند از: هاپمنوپلاستی، واژینوپلاستی، برداشتن بخش رویی کلیتوریس، بالا رفتن سطح G- spot ، تزریق چربی به واژن، فرونوپلاستی، مونسپلاستی و پرینوپلاستی که انجام همزمان جراحی از انواع نامبرده در یک جلسه درمانی امکان پذیر می باشد.

شاید با مطالعه آمار متقاضیان جراحی لابیاپلاستی، باور مردم بر این باشد که افراد، لابیاپلاستی را تنها برای دلایل زیبایی انجام می دهند. زنان به دنبال طبیعی کردن و زیبا کردن لابیاها بوده تا جذابیت ناحیه را افزایش دهند. ولی در حقیقت هدف اصلی لابیاپلاستی، زیبایی نبوده و تغییر ظاهر لابیاها با هدف دیگری انجام می گیرد و زیبایی هدف ثانویه می باشد.
در پرسش نامه ای که از افرادی که لابیاپلاستی انجام داده اند صورت گرفته اهداف مختلفی مانند کاهش درد در روابط جنسی، کاهش درد در فعالیت های ورزشی و بهبود ظاهر گزارش شده است.

بهترین دکتر لابیاپلاستی در شیراز

دلایل اصلی انجام لابیاپلاستی در شیراز

سایز و شکل لابیاها در افراد مختلف متفاوت است. نمی توان سایز و شکل نرمالی را برای این ناحیه در نظر گرفت. ولی در صورتی که لابیاها کشیده شده باشند، بافت اضافی می تواند موجب احساس درد و ناراحتی برای انجام فعالیت های مختلف شود. برای مثال در صورتی که فرد ورزشکار باشد هنگام فعالیت ورزشی لابیا ها به پا ها کشیده می شوند. همچنین در صورتی که بافت لابیاها بیرون زده باشد می تواند هنگام نشستن بر روی دوچرخه فرد را اذیت کند. خیلی از خانم ها با پوشیدن لباس تنگ، ورزش و یا مقاربت و فعالیت فیزیکی زیاد دچار درد در این ناحیه می گردند. در بسیاری موارد هم لابیاپلاستی با هدف بهبود ظاهر لابیاها و زیبایی انجام می شود. در حال حاضر باید گفت جراحی زیبایی واژن شیراز بسیار شایع تر از گذشته در میان بانوان شده است.

ولی یک شکل ثابت برای تمامی جراحی ها وجود ندارد و با توجه به ظاهر لابیاهای شخص، جراحی به نوع مخصوصی صورت می گیرد. بسیاری از زنان به دلیل ظاهر نامناسب ناحیه ژنیتال خود به صورت ناخودآگاه اعتماد به نفس خود را در روابط جنسی از دست می دهند. همچنین هنگام پوشیدن مایو و شلوار تنگ ظاهر لابیاها می تواند مشخص باشد که این مورد هم برای زنان ناخوشایند است.

در صورتی که سوالاتی درباره جراحی لابیاپلاستی دارید می توانید از طریق فرم مقابل سوالات خود را با ما در میان بگذارید. در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
شماره شما با موفقیت ثبت شد!
لطفا مجددا شماره تلفن خود را وارد کنید.

لابیاپلاستی برای زیبایی اندام تناسلی

بانوانی که از اندام تناسلی خود احساس ناخوشایندی دارند و این امر سبب کاهش اعتماد به نفس در آن ها می شود و خانم هایی که خواستار دستگاه تناسلی زیبا و جوان هستند به سراغ عمل لابیاپلاستی در شیراز می روند.

لابیاپلاستی به دلایل پزشکی

 • خانم هایی که احساس ناراحتی در لابیاماژور خود دارند.
 • خانم هایی که لبه های اطراف واژن آن ها حالت افتاده و آویزان پیدا کرده است و این امر موجب کاهش اعتماد بنفس و عدم لذت کافی از رابطه جنسی گردیده است. که به عنوان درمان اختلالات جنسی می باشد.
 • خانم هایی که در ادرار کردن با مشکل روبرو می شوند.
 • خانم هایی که به دلیل تغییر شکل ظاهری دستگاه تناسلی در هنگام روابط جنسی خجالت می کشند.
 • خانم هایی که به دلیل نامتقارن بودن لابیاها در هنگام روابط جنسی لذت کافی نمی برند.

لابیا ماژور چیست؟

بخش بیرونی و قابل مشاهده واژن شامل لبه های کوچک درونی به نام لابیا مینور و لبه های بزرگ بیرونی به نام لابیا ماژور است. لابیا ماژور از مهبل (مدخل واژن)، لابیا مینور و نیز کلیتوریس محافظت می کند. لابیاهای ماژور از استخوان شرمگاهی شروع و تا ناحیه پرینه ادامه پیدا می کنند.

علت بزرگ شدن لابیا ماژور

علت نامتقارن بودن لبه های واژن و بزرگ بودن آن می تواند یک امر ارثی یا ژنتیکی باشد. اما موارد زیر که در طول زندگی خانم ها رخ می دهد، می تواند باعث بزرگ شدن لابیا ماژور و افتادگی آن در طول زندگی خانم ها باشد:

 • بالا رفتن سن (معمولا بعد از 40 سالگی اتفاق می افتد)
 • یائسگی
 • تغییرات هورمونی ناشی از بلوغ، برخی بیماری ها، شیردهی، حاملگی و …
 • زایمان طبیعی متعدد
 • کاهش وزن زیاد در افراد چاق
 • مصرف دخانیات

خانم هایی که لابیا ماژور بزرگ دارند، می توانند برای کوچک کردن لابیا ماژور و رفع افتادگی آن جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند.

کاربردهای لابیاپلاستی در شیراز

 • زیبا سازی و جوان سازی دستگاه تناسلی
 • رفع بدفرمی لابیاها
 • از بین بردن چروک های لابیا
 • اصلاح کردن عدم تقارن لابیاها
 • رفع تیرگی های اطراف واژن
 • کاهش دادن و محدود کردن تحریکات کلیتوریس

 

تکنیک و روش های لابیاپلاستی در شیراز

برای انجام لابیاپلاستی در شیراز پزشک متخصص از تکنیک و روش های خاصی که در زیر به آن ها اشاره شده است استفاده می کند.

TRIM Techniqe

در این تکنیک در ابتدا توسط جراح لب های داخلی کلامپ می شوند و پس از آن برش لازم داده می شود و لب ها بخیه زده می شوند در نتیجه از حجم بافت های آویزان و فرسوده کم می شود. این تکنیک در حدود ۱ ساعت زمان می برد.

WEDGE Techniqe

در این تکنیک با ایجاد برش V شکل در لبه های لبیا مینور قسمت های اضافی و مازاد لابیا حذف می شوند. در این تکنیک مدت زمان بیشتری برای جراحی زیبایی واژن سپری می شود .

هزینه عمل لابیاپلاستی در شیراز 1401

کاندید مناسب برای عمل لابیاپلاستی

خانم هایی که لب های اطراف واژن آن ها بزرگ و پهن است برای انجام این عمل بسیار مناسب هستند همچنین زنانی که زایمان های متعددی داشته اند و واژن آن ها تغییر شکل داده است کاندیدای مناسبی برای انجام لابیاپلاستی می باشند و با انجام این جراحی می توانند مشکل خود را برطرف کنند. برخی از زنان در زمان مقاربت درد بسیاری را احساس می کنند برای کاهش این درد جراحی لابیاپلاستی گزینه مناسبی است.

 • زنانی که دچار شل شدگی ناحیه تناسلی شده اند.
 • زنانی که ناحیه تناسلی آنها دچار افتادگی در ناحیه واژن شده است.
 • زنانی با بارداری های متعدد داشته اند.
 • افرادی با احساس درد و ناراحتی حین مقاربت جنسی همراه هشتند.
 • افرادی با مشکلات زیاد حین انجام فعالیت های ورزشی مواجه هستند.
 • افرادی که با پوشیدن لباس های تنگ مشکل دارند.
 • زنانی با مشکل انحراف و پخش جریان ادراری روبرو هستند.
 • تیرگی رنگ لابیا و عدم تقارن آنها

عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره

دختران جوان نگران عوارض عمل لابیاپلاستی برای پرده بکارت خود هستند. درحالی که عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره هیچ آسیبی به پرده بکارت آنها نمی زند. چون این جراحی بیرون واژن و دور از ناحیه پرده بکارت انجام می شود و کاری به داخل واژن ندارد. پرده بکارت تنها در صورتی آسیب می بیند که دخول، وارد شدن جسمی به درون واژن و یا ضربات شدید ناشی از تصادفات به واژن اتفاق بیافتد.

مزایای عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره

دخترانی که بخاطر بزرگ بودن لابیاهای خود نمی توانند شلوار جین یا لباسهای تنگ بپوشند بعد از این جراحی می توانند بدون احساس درد و سوزش از این لباس ها استفاده کنند. از دیگر مزایای لابیاپلاستی برای دختران باکره می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انجام ورزش هایی مثل دوچرخه سواری بدون احساس درد و سوزش لابیاها
 • تصحیح مسیر دفع ادرار
 • رفع بوی بد واژن و عفونت های واژینالی به خاطر بزرگ بودن لابیاها
 • جلوگیری از درد هنگام مقاربت بعد از ازدواج

همچنین تقارن لابیاهای مینور با لبه های بیرونی واژن (لابیا ماژور) باعث زیبایی واژن و افزایش اعتماد به نفس این دختران می شود.

آیا می توان عمل لابیاپلاستی را بلافاصله بعد از زایمان طبیعی انجام داد؟

یک سری تغییراتی در دوران بارداری به شکل پرخونی و تورم در مخاط واژن و حتی لابیاها ایجاد می شود. در نتیجه ایجاد هر گونه برش یا جراحی در این زمان برای این ناحیه ممکن است عوارض زیادی مانند خونریزی و عفونت را بالا ببرد. همینطور بعد از انجام زایمان طبیعی نیاز به یک سری مراقبت های ویژه و داروهای خاصی برای تسریع روند بهبودی نیاز است که همزمانی آن با مراقبت های بعد از زایمان می تواند برای خانم ها مشکل ساز شود. از طرفی هنگام زایمان لابیاها ممکن است تحت کشیدگی و حتی مختصری آسیب دیدگی نیز شود. در نتیجه بهتر است یک فاصله زمانی منطقی بین زمان زایمان با انجام عمل لابیاپلاستی، چیزی حدود ۲ تا ۳ ماه، وجود داشته باشد.

نحوه عمل لابیاپلاستی

مدت زمان انجام جراحی لابیاپلاستی نسبت به سایر جراحی ها کوتاهتر می باشد در این جراحی نیاز به بیهوشی نمی باشد و می توان برای انجام این جراحی از بی حسی موضعی استفاده نمود در برخی از موارد لابیا پلاستی به صورت سرپایی انجام می شود. جراحی لابیا پلاستی بدون بستری شدن در کلینیک و بیمارستان صورت می گیرد و فرد می تواند پس از انجام لاباپلاستی به منزل بازگردد.

برداشتن کلاهک کلیتوریس در لابیاپلاستی

در برخی موارد که کلاهک کلیتوریس درگیر بافت های اضافه و نا فرمی می شود به درخواست خود بیماری در لابیاپلاستی برداشته می شود. نقش عمده کلاهک کلیتوریس برانگیختگی جنسی و رسیدن به اوج لذت جنسی است.

لایباپلاستی با لیزر

در لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا تاچ لبه های داخلی و خارجی را به صورت قرینه کوچک می کنند. این عمل به صورت سرپایی و بدون درد و خون ریزی انجام می شود، که در شکل ظاهری ناحیه تناسلی تاثیر به سزای دارد.

مراقبت لازم بعد از جراحی لابیاپلاستی

در هنگام ترخیص پزشک متخصص یک سری مراقبت های لازم را در اختیار شما قرار می دهد که برای برخورداری از بهترین نتیجه و عدم بروز عفونت باید به طور کامل توسط هرفردی که اقدام به انجام این جراحی نموده است رعایت شود که در این قسمت به برخی از آن ها اشاره شده است. بهبودی بعد از لابیاپلاستی حدود 8 تا 12 هفته به طول می انجامد. در طی این مدت مراقبت هایی را باید انجام دهید که در ادامه به این موارد اشاره خواهد شد.

 • در روز عمل حتما یک همراه در کنار خود داشته باشید.
 • استراحت کافی به مدت یک هفته پس از لابیاپلاستی
 • استفاده از کمپرس یخ
 • عدم نزدیکی جنسی به مدت دو هفته الی یک ماه پس از جراحی لابیاپلاستی
 • خودداری کردن از انجام دادن فعالیت ها و ورزش های سنگین مانند دوچرخه سواری
 • آنتی بیوتیک و داروهای تجویز شده توسط پزشک به طور مرتب و کامل
 • در هنگام جوش خوردن بخیه که ۲ هفته زمان می برد ممکن است احساس خارش داشته باشید که از پماد کورتونی که توسط پزشک تجویز شده است می توانید استفاده نمایید.
 • در صورتی که پس از جراحی لابیاپلاستی درد و تورم شما پس از گذشت ۳ تا ۴ هفته ادامه داشت می توانید با پزشک خود تماس بگیرید.
 • نباید به محل جراحی شده فشار وارد کنید به همین خاطر می توانید در هنگام استراحت از یک بالش نرم و کوتاه در محل جراحی شده استفاده کنید.
 • تا زمانی که پزشک اجازه نداده است نباید در وان حمام، استخر و یا آب دریا قرار بگیرید. زیرا باعث ایجاد عفونت می شود.
 • در هنگام قاعدگی می توانید از پدهای نوار بهداشتی استفاده کنید اما باید مرتب و زود به زود آن را تعویض کنید. هرگز از تامپون یا پنبه قاعدگی استفاده نکنید.
 • فعالیت های سنگین و یا ورزش های سنگین انجام ندهید.
 • به مدت 4 تا 8 هفته از انجام فعالیت های جنسی واژینال خودداری کنید.
 • ممکن است بعد از عمل لابیاپلاستی خارش داشته باشید که طبیعی است و بعد از گذشت چند روز کاهش پیدا می کند.

عوارض عمل لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی همانند سایر جراحی ها می تواند عوارضی را به همراه آورد این جراحی برای برخورداری از بهترین نتیجه باید حتما توسط یک متخصص با تجربه انجام گیرد در نتیجه در انتخاب جراح خود باید دقت بسیار بالایی داشته باشید. برای کاهش عوارض لابیاپلاستی شما می توانید به یکی از بهترین جراحان لابیاپلاستی در شیراز مراجعه کنید. به برخی از عوارض احتمالی این جراحی در زیر اشاره شده است.

 • باقی ماندن جای زخم
 • امکان بروز عفونت در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی
 • امکان خونریزی بعد از عمل در صورتی که مراقبت های لازم به خوبی رعایت نشده باشد.
 • احساس درد در هنگام مقاربت
 • در برخی موارد ممکن است فرد پس از دوره بهبودی در ناحیه لب ها در حین انجام رابطه جنسی دچار ورم و حساسیت شود که این امر جای هیچ گونه نگرانی ندارد و به مرور زمان و سپری شدن چند هفته به خودی خود برطرف خواهد شد.

نتیجه جراحی لابیاپلاستی

برای انجام این جراحی بافت اضافه بریده می شود و لبه های لابیای مینور به صورت صحیح در لابیای ماژور (لبه های بیرونی ولو) قرار می گیرد. این جراحی تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی صورت می گیرد. دوره نقاهت بعد از این جراحی پیچیده نیست و به راحتی طی می شود. داروهای مسکن در صورت نیاز برای چند روز مصرف می شود.
معمولاً پیشنهاد می شود که بیمار به مدت یک هفته از کار مرخصی گرفته و در منزل استراحت کند. در طول این مدت باید از شلوار ها و لباس های گشاد استفاده گردیده و از پد های کوچک برای جذب خونریزی ناحیه بخیه استفاده شود. در طول یک ماه می توان به مرور به فعالیت های روزمره بازگشت.

هزینه عمل لابیاپلاستی در شیراز 1401

هزینه عمل لابیاپلاستی در شیراز با توجه به تجهیزات مورد استفاده در طی عمل جراحی، کلینیک و بیمارستان، موقعیت مکانی مطب یا کلینیک متفاوت است. از طرفی در صورتی که همزمان با عمل لابیاپلاستی دیگر جراحی های زیبایی زنان را انجام داده باشید هزینه لابیاپلاستی بیشتر خواهد شد. دکتر شهناز پوربرفه ای بهترین جراح زیبایی زنان در شیراز آماده خدمت رسانی برای زایمان های طبیعی و سزارین، عمل های جراحی زیبایی زنان، جراحی های درمانی و … در شیراز می باشند. همچنین می توانید جهت مشاوره آنلاین از سامانه ماوراطب دکتر شهناز پوربرفه ای اقدام کنید و به طور مستقیم سوالات خود را با پزشک مطرح کنید.

سوالات متداول درباره لابیاپلاستی در شیراز

دکتر شهنار پوربرفه ای

دکتر شهناز پوربرفه ای

دکتر شهناز پوربرفه ای عضو هیئت مدیره بیمارستان خصوصی شفاء می باشند و از سال 1389 مسئولیت بخش زنان، زایمان و زایشگاه بیمارستان را به عهده دارند. ایشان از پیشگامان راه اندازی زایمان در آب و فیزیولوژیک در شیراز می باشند. از سال 1394 به صورت حرفه ای در رشته جراحی های زیبایی زنان در کشورهای مختلف دوره گذرانده و موفق به اخذ مدرک از انجمن جراحی زیبایی زنان آمریکا شده اند.

12 پاسخ
 1. با سلام و خسته نباشید
  اگه میشه لطف کنید و هزینه عمل لابیاپلاستی و سفید کردن واژن رو بگید؟
  ممنونم

 2. سلام وقت بخیر با لیزر مونالیزا کار سفید کردن رو انجام میدید یا ژولیت؟و این ۳ تومن که گفتید واسه تمام جلساته؟

  1. بله با لیزر مونالیزا کار سفید کردن انجام میشه. لابیاپلاستی هم کلا در یک جلسه انجام میشه.

 3. سلام من جر احی لابیا کردم اما جای بخیه اطراف لبه ها مونده و صاف نیست به چه صورت ترمیم می‌شه کرد و هزینه چقدره

  1. شما باید مورد معاینه قرار بگیرید. لطفا با شماره 07132340606 تماس بگیرید و وقت ویزیت دریافت نمایید.

  1. سلام برای اطلاع از هزینه ها لطفا با شماره تلفن ۰۷۱۳۲۳۴۰۶۰۶ تماس بگیرید.

  1. سلام برای اطلاع از هزینه لابیاپلاستی با لیزر لطفا با شماره تلفن ۰۷۱۳۲۳۴۰۶۰۶ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

فهرست محتوا