جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن در شیراز

اصطلاح جوانسازی واژن چندین روش مختلف را در بر می گیرد. از این اصطلاحات بعضاً جراحی پلاستیک اندام های زنان، جراحی جوانسازی دستگاه تناسلی زنان، جراحی های زیبایی دستگاه تناسلی زنان و جراحی پلاستیک واژینال نامیده می شود. از جمله روشهای جراحی پلاستیک دستگاه تناسلی زنان می توان به لابیاپلاستی، کاهش هود کلیتورال، لابیاماژورپلاستی، موناسپلاستی و واژینوپلاستی اشاره کرد. قبل از بحث در مورد هر یک، مهم است که به آناتومی نگاه کنیم.

روند طبیعی زایمان باعث کشش عضلات و بافت های واژن و لابیا می شود. این تغییرات و تغییرات مشابه، چه به دلیل زایمان، پیری یا نوسان وزن، می تواند تأثیر منفی در صمیمیت جنسی مانند کاهش احساس، درد یا درد در هنگام رابطه جنسی داشته باشد. بعلاوه، برخی از زنان هنگام دوچرخه سواری، اسب سواری یا سایر تمرینات با شدت زیاد درد را تجربه می کنند.

جوان سازی واژن با هدف بهبود ظاهر، اندازه، عملکرد و کاهش درد مربوط به تغییرات در دستگاه تناسلی زنان انجام می شود. روش های مختلفی وجود دارد که می تواند در این عنوان گنجانده شود:

واژینوپلاستی – سفت شدن واژن

لابیاپلاستی – تغییر شکل لابیا

جوان سازی واژن می تواند اعتماد به نفس و راحتی مجدد را برای زنان آسیب دیده فراهم کند.

واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی (که به آن کولورافی خلفی نیز می گویند) روشی است که برای سفت شدن واژن طراحی شده است. یک گزینه جایگزین، سفت شدن غیر تهاجمی واژن از طریق گرم شدن بافت ها با امواج رادیو فرکانس یا لیزر است. بیمارانی که سستی قابل توجهی دارند، ممکن است هیچ مزیتی از این روش های درمانی نداشته باشند و کاندیدای مناسبی برای سفت شدن واژن به روش جراحی با واژینوپلاستی باشند.

دلایلی که بیماران خواهان جراحی واژینوپلاستی هستند

پس از زایمان، زنان ممکن است از شلی واژن، ناشی از کشش بافت ها و جدا شدن عضلات، شکایت کنند، گاهی اوقات هم ممکن است شلی واژن بقدری باشد که فرد دچار اختلال عملکرد جنسی شود.

عمل واژینوپلاستی چه می کند؟

با واژینوپلاستی عضلات جدا شده کنار هم قرار می گیرند و پوست مخاط اضافی از قسمت پشت واژن برداشته می شود. همچنین می توان پوست خارجی را برای زیبایی بیشتر از بین برد.

بیهوشی برای واژنوپلاستی

در حالی که می توان یک واژینوپلاستی را با بی حسی موضعی انجام داد، بسیاری ترجیح می دهند این عمل را با بیهوشی عمومی انجام دهند.

آماده شدن برای انجام واژینوپلاستی

  • به مدت 8 ساعت قبل از عمل جراحی از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
  • یک هفته قبل از عمل از از سیگار کشیدن و مصرف الکل پرهیز کنید.
  • مصرف داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شود متوقف کنید.

روش واژینوپلاستی

پس از مشخص شدن میزان سفت شدن، پوست اضافی را با استفاده از وسیله ی مخصوص از داخل واژن جدا می شود. در زیر پوست، بافت ها با بخیه های محکم سفت می شوند. هنگامی که کانال واژن سفت شد، پوست مخاط بخیه زده می شود. اگر پوستی خارجی وجود داشته باشد که از آن بیرون زده باشد، می توان برای نتیجه زیبایی بیشتر، این میزان را کاهش داد.

خطرات جراحی واژن چیست؟

خطرات ناشی از واژینوپلاستی شامل عفونت، خونریزی، درد، همراه با عوارض نادر است.

بهبودی بعد از عمل واژینوپلاستی

بیماران ممکن است یک تا دو هفته زمان برای استراحت نیاز داشته باشند. ممکن است در روزهای اول درد عمیقی داشته باشند و به مدت هشت هفته استفاده از تامپون یا رابطه جنسی ممنوع است. بسته به میزان سفت شدن انجام شده، ممکن است به بعضی از بیماران آموزش داده شود که از گشاد کننده استفاده کنند.

نتایج واژینوپلاستی چیست؟

این روش معمولاً منجر به سفت شدن کانال واژن می شود، که می تواند به افزایش رضایت جنسی کمک کند.

لابیاپلاستی چیست؟

اصطلاح عمل لابیاپلاستی به روشی گفته می شود که طول لب های کوچک را کاهش می دهد. این روش معمولاً برای جوانسازی واژن انجام می شود و می تواند علائمی را که زنان از پیچ خوردن و کشیدن لابیا تجربه می کنند، تسکین دهد.

دلایلی که بیماران خواهان لابیاپلاستی هستند

زنان به دلایل مختلفی از جمله درد ناشی از پیچ خوردن و کشیدن لابیا در هنگام دوچرخه سواری یا هنگام مقاربت، خارش، تحریک و … این روش را انتخاب می کنند.

لابیاپلاستی چه کاری انجام می دهد؟

هدف از این روش کاهش لبیای مینور است. لابیاپلاستی ممکن است به منظور کاهش عدم تقارن نیز انجام می شود وقتی که یکی از لابیاها از دیگری بزرگتر است، یا به طور معمول، برای کاهش طول هر دو لابیا انجام شود، به طوری که لابیا دیگر از لباس حمام تاب نخورد، از بین نرود و نیفتد.

هزینه لابیاپلاستی چقدر است؟

هزینه لابیاپلاستی به موارد مختلفی بستگی دارد که شامل بیهوشی، امکانات اتاق عمل یا سایر هزینه های مربوطه می شود. برای تعیین هزینه نهایی با پزشک خود مشورت نمایید.

بیهوشی برای لابیاپاستی

لابیاپلاستی روشی است که می تواند تحت بی حسی موضعی همراه با آرام بخش یا تحت بیهوشی عمومی انجام شود.

خطرات لابیاپلاستی چیست؟

خطرات مرتبط با لابیاپلاستی شامل بیشتر روشهای جراحی شامل خونریزی، هماتوم و عفونت است. شایعترین عارضه برداشتن بیش از حد است. در حالی که برخی از زنان تمایل به کاهش روش تهاجمی دارند، این می تواند منجر به خشکی مزمن، ایجاد زخم در دهانه واژن یا نزدیک آن شود و درد هنگام مقاربت داشته باشد.

بهبودی از لابیاپلاستی

بیشتر بیماران یک هفته از کار خود مرخصی می گیرند و در این مدت می توانند تورم و درد را با کمپرس یخ که بین زیر شلوار بیمار و یک لباس الاستیک مانند قرار دارد، کاهش دهند. این کار را می توان در فاصله هر 20 دقیقه به مدت 20 دقیقه انجام داد.

بیماران می توانند پس از چهار تا شش هفته استفاده از تامپون یا رابطه جنسی را از سر بگیرند. ترمیم لابیاپلاستی به طور کلی امکان بهبود سریعتر را فراهم می کند.

در حالی که تحریک کننده ترین تورم در 6 هفته از بین رفته است، تورم باقیمانده ممکن است شش ماه طول بکشد.

نتایج لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی معمولاً باعث ایجاد لابیا کوتاهتر می شود که دیگر در زیر سطح لبهای بزرگ قرار نمی گیرد. اکثر بیمارانی که علائم ناشی از پیچ خوردن و کشیدن لابیای خود را دارند معمولاً پس از جراحی تسکین می یابند. طبق مطالعات متعدد، جراحی لابیاپلاستی با میزان رضایت بالای 90 درصد همراه است.

جراحی زیبایی واژن در شیراز

در این مقاله در رابطه با عمل زیبایی واژن در شیراز توسط دکتر شهناز پوربرفه ای مطالبی را برای بانوان شیرازی ارائه می هیم .

رحم بانوان از مهم ترین اعضای داخلی بدن آنها می باشد که در زندگی آنها نقش به سزایی دارد .

عضو توخالی که به شکل گلابی وارونه در میان دو استخوان لگن بدن زنان  وجود دارد را رحم می گویند ، رحم از سه بخش گردن (Cervix) ، تنه (Body)،قعر (Fundus) تشکیل شده است .

با افزایش سن و زایمان های مکرر واژن بانوان گشاد و شل  می گردد ،که برای بانوان بسیار آزاد دهنده و ناراحت کننده می باشد . دکتر پوربرفه ای  این مشکل را با انجام جراحی زیبایی واژن در شیراز برای بانوان شیرازی به سادگی برطرف می کند . عمل زیبایی واژن سبب افزایش اعتماد به نفس و بهبود روابط زناشویی در بانوان شیرازی می گردد .

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن با روش های گوناگونی انجام می شود .

جراحی زیبایی واژن با لیزر

جراحی زیبایی واژن با استفاده از نخ

جراحی زیبایی واژن با تزریق چربی

جراحی زیبایی واژن با تزریق ژل

جراحی زیبایی واژن با پی آر پی

جراحی زیبایی RF فرکشنال

افراد مناسب برای جراحی زیبایی واژن در شیراز

تمامی بانوانی که با بالا رفتن سن ،تغییرات وزن، زایمان های طبیعی متعدد و یا به دلیل ژنتیک  دچار گشادی واژن شده اند و از انجام آمیزش لذت نمی برند می توانند جراحی زیبایی واژن را انجام دهند .

گذشت زمان و تغییراتی که در بدن به خصوص دستگاه تناسلی بانوان رخ می دهد امر غیر قابل اجتناب است ، یکی از این مشکلات بالا رفتن سن آتروفی واژن است ، آتروفی واژن مشکلات و تغییرات هورمونی متعددی را به وجود می آورد که با استفاده از روش های جراحی زیبایی واژن در شیراز می توان در مدت زمان کوتاهی به شکل ایمن و موثر به درمان آن پرداخته شود .

بانوانی که یائسه شده اند و یا با مشکلات یائسگی روبرو هستند می توانند جهت درمان مشکلات یائسگی از روش عمل زیبایی واژن جهت درمان مشکلات یائسگی بپردازند .

مزایای جراحی زیبایی واژن در شیراز

بانوانی که جراحی زیبایی دستگاه تناسلی را انجام می دهند علاوه بر رفع مشکلات پرینه و شل بودن واژن مشکلاتی که در واژن وجود دارد را می تواند رفع نمایند فوایدی که جراحی زیبایی واژن در دارد از جمله ،بالا بردن رطوبت واژن ،تحریک کلاژن سازی واژن ،جوانسازی واژن ،درمان مشکل افتادگی واژن ،زیبا ساختن واژن، درمان مشکلات بی اختیاری ادرار و مدفوع ،درمان مشکلات خشکی واژن،روشن کردن پوست ناحیه تناسلی ،قوام بافت های واژن (افزایش مقاومت بافت واژن) و حجیم سازی لابیاها  می باشند .

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

دکتر پوربرفه ای با انجام جراحی زیبایی واژن در شیراز علاوه بر افزایش اعتماد به نفس بانوان شیرازی فوایدی از جمله ،درمان مشکلات بی اختیاری ادرار، بالا بردن رطوبت واژن،تحریک کلازن سازی واژن، جوانسازی واژن، ،درمان مشکلات خشکی واژن و… را دارد .

سوالات متداول جراحی زیبایی واژن

بیشتر بانوان شیرازی که نیاز به جراحی زیبایی واژن دارند سوالات بسیاری ذهن آن ها را درگیر می کند ،پاسخ دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز به سوالات بانوان در رابطه با جراحی زیبایی واژن در شیراز.

  • آیا می توان با کمک جراحی زیبایی واژن مشکل به ارگاسم نرسیدن در بانوان را برطرف کرد ؟

بله . جراحی زیبایی واژن می تواند مشکلات مربوط به ناحیه تناسلی را به طور کامل برطرف کند . جراحی زیبایی واژن  با روش های مختلفی  انجام می شود . هر کدام از این روش ها با توجه به شرایط فرد انجام می شود .

  • آیا می توان گفت جراحی زیبایی واژن یک روش کاملا بی خطر و ایمن است ؟

بله جراحی زیبایی واژن بک روش کم تهاجم می باشد در نتیجه می توان گفت کاملا بی خطر و ایمن است که می تواند تاثیرات قابل ملاحظه ای از خود به جای بگذارد .

  • دوران بهبودی بعد از این جراحی چه مدت است ؟

جراحی زیبایی واژن در مدت بسیار کوتاهی بهبود می یابد و فرد می تواند فعالیت های روزمره خود انجام دهد ،تنها برای انجام مقاربت جنسی لازم است تا قبل از آن حتما با پزشک خود مشورت کنید .

  • برای جوانسازی ناحیه تناسلی نیاز است تا چه اقداماتی انجام شود ؟

جوانسازی ناحیه تناسلی زن را می توان با کمک روش های گوناگونی انجام دهیم . با توجه به وضعیت و شرایط بیمار بهترین روش جراحی زیبایی واژن برای فرد انتخاب می شود .

  • آیا می توان جراحی زیبایی واژن را در زمان شیر دهی و بعد از زایمان انجاد داد ؟

بله . خوشبختانه جراحی زیبایی واژن محدودیت های قابل توجهی ندارد و فرد می تواند  بعد از زایمان و در دوران شیر دهی این جراحی را انجام دهد و از اثرات آن لذت ببرد .

  • جراحی زیبایی واژن همراه با درد و خونریزی است ؟

فرد در طی این جراحی دردری را احساس نمی کند ،در بیشتر موارد  دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز استفاده  از بی حس کننده های موضعی را تجویز می کند تا بیمار در طی جراحی زیبایی واژن عملا هیچ گونه دردی را احساس نکند .

بهتر است در طی جراحی زیبایی واژن استرس نداشته باشید و ریلکس باشید ،گاهی بیمار به دلیل استرس فراوانی که دارد عضلات خود را منقبض می کند و ممکن است روند جراحی را با ختلال مواجه کند .

  • بهترین سن برای  انجام جراحی زیبایی واژن چه سنی است؟

هر فردی در هر سنی ممکن است نیاز به جراحی زیبایی واژن داشته باشد بهترین سن برای جراحی زیبایی واژن بین ۲۰ تا ۶۰ سالگی بر حسب نیاز فرد می باشد . افرادی که جراحی زیبایی واژن را در سن یائسگی خود انجام می دهند ،می توانند تمام مشکلات مثل خشکی واژن ،افتادگی واژن و… را برطرف کنند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر پور برفه ای متخصص زنان در شیراز

سوالات متداول جراحی زیبایی واژن
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =