لابیاپلاستی در دختران باکره

لابیاپلاستی در دختران باکره

آیا انجام لابیاپلاستی در دختران باکره امکان پذیر است؟ مهم ترین علت انجام لابیاپلاستی در دختران باکره چیست؟ شاید فکر کنید که این جراحی فقط برای خانم متاهل انجام می شود ولی باید اشاره کنیم که دختران جوان هم به دلیل بزرگی لابیا یا موارد این چنینی می توانند این عمل را انجام دهند. دقت داشته باشید که این جراحی می تواند جنبه درمانی و زیبایی داشته باشد که در ادامه بیشتر در مورد تمامی جوانب جراحی صحبت خواهیم کرد.

مزایای انجام لابیاپلاستی در دختران باکره 

مزایای انجام لابیاپلاستی در دختران باکره 

لابیاپلاستی در دختران باکره با مزایای متعددی همراه است. امروزه با پیشرفت دانش عمومی پزشکی میان مردم، دختران جوان متوجه شدند که می‌توانند برای بهبود بسیاری از مشکلات خود از عمل لابیاپلاستی استفاده کنند. در این بخش به برخی از مهمترین مزایای انجام این جراحی اشاره خواهیم داشت.

  • اگر لابیاهای بزرگ و نامتقارن شما باعث ایجاد ناراحتی شما و همچنین موجب ایجاد محدودیت های ورزشی می‌شود، لابیاپلاستی می‌تواند بهبودی عمده در این مورد به ارمغان آورد. با بهبود شکل و اندازه لابیا ها، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. نیاز نیست تا حتما برای بهبود این حس، متاهل و دارای شریک جنسی باشید.
  • لابیاهای پهن یا بزرگ، ظاهر ناحیه تناسلی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با انجام لابیاپلاستی، شکل و اندازه لابیا ها به طور دقیق تغییر خواهد کرد و از نظر ظاهری بهبود خواهد یافت.
  • سطح وسیع پوست لابیاها سبب ایجاد چین خوردگی هایی می شود از همه مهم تر بوی بد واژن یا عفونت قارچی را به همراه خواهد داشت اما با انجام این جراحی و برداشت پوست های اضافی تمامی این مشکلات رفع می‌شود.
  • بزرگ بودن لابیا باعث مشکلات بهداشتی مانند التهابات و ترشحات غیرطبیعی می‌شود. با اصلاح شکل و اندازه لابیاها از طریق لابیاپلاستی، می‌توانید بهداشت خود را بهبود بخشید.

برای دریافت مشاوره از دکتر شهناز پوربرفه ای بهترین متخصص زنان در شیراز با شماره 07132340606 تماس حاصل نمایید.

سن مناسب لابیاپلاستی در دختران باکره 

سن مناسب برای انجام لابیاپلاستی در دختران باکره یکی از مسائلی است که همیشه برای بانوان جای سوال دارد. در واقع هیچ سن مشخصی برای انجام این جراحی تعیین نشده است، اما معمولاً متخصصین زنان توصیه می‌کنند که بالای 20 سال داشته باشید چرا که بعد از این سن تمامی رشد و تغییرات طبیعی در ساختار لابیاها به پایان رسیده باشد.

اگر بالای 18 سال سن دارید، می‌توانید برای انجام این عمل اقدام کنید. این بازه سنی تا 60 سالگی نیز ادامه دارد اما هرچه سن شما کمتر باشد، دوره بهبودی پس از عمل نیز راحت تر خواهد بود.

تاثیرات لابیاپلاستی در دختران باکره 

در مورد تاثیرات لابیاپلاستی در دختران باکره باید توجه داشت که هر عمل جراحی دارای مشکلات و همچنین مزایایی است و تصمیم نهایی بر عهده فرد خواهد بود. در زیر به برخی از تاثیرات محتمل لابیاپلاستی در دختران باکره اشاره خواهیم داشت.

✳️ اختلالات جنسی 

توجه داشته باشید که انجام لابیاپلاستی در شیراز هیچ تاثیری بر حساسیت های جنسی ندارد و چه بسا که به بهبود آن نیز کمک می‌کند اما به طور کلی این مورد در دختران باکره، عملکرد خود را نشان نمی‌دهد و بعد از متاهل شدن و برقراری اولین رابطه نیز می‌توانند تاثیر این موضوع را متوجه شوند ولی در حالت کلی هیچ تاثیر منفی بر ارتباطات جنسی ندارد. 

✳️ پرده بکارت 

لابیاپلاستی در دختران باکره هیچ تاثیری بر پرده بکارت ندارد و این تغییرات فقط بر روی نواحی لابیا ماژور ها انجام می‌شود. بنابراین نیاز به نگرانی در رابطه با وارد شدن آسیب به پرده بکارت، نیست. پرده بکارت در ناحیه داخلی دهان واژن قرار دارد و هیچ ارتباط مستقیمی با لابیاها ندارد، بنابراین دختران باکره و مجرد می‌توانند به راحتی این جراحی ترمیمی را انجام دهند. 

✳️ زایمان در آینده 

اگر یک خانم در آینده قصد بارداری و زایمان داشته باشد و قبل از اینکه باردار شود، عمل لابیاپلاستی را انجام دهد ممکن است که تاثیراتی بر لابیاها به وجود آید چرا که زایمان طبیعی و یا حتی بارداری، تغییرات هورمونی را به همراه دارد که برروی نتیجه جراحی تاثیر می گذارد.

سوالات متداول

آیا لابیاپلاستی برای دختران باکره امکان پذیر است؟

بله، امکان انجام لابیاپلاستی برای دختران باکره وجود دارد و هیچ ممانعتی ندارد. با این حال، معمولاً پزشکان توصیه می‌کنند که در تصمیم گیری در مورد انجام این جراحی صبور باشید و اطمینان حاصل کنید که رشد و تغییرات طبیعی لابیا ها به پایان رسیده است.  

آیا لابیاپلاستی باعث از بین رفتن پرده بکارت می‌شود؟

انجام این جراحی به باکره بودن فرد ارتباطی ندارد زیرا بر روی سطح بیرونی واژن انجام می‌شود. فقط باید توجه داشته باشید که اگر جراح برای انجام این عمل دارای مهارت کافی نباشد، ممکن است بر پرده بکارت آسیب وارد کند. 

چه محدودیت ‌هایی بعد از جراحی لابیاپلاستی برای دختران باکره وجود دارد؟

بعد از جراحی لابیاپلاستی، محدودیت ‌هایی برای شما وجود خواهد داشت. برخی از محدودیت‌ های معمول عبارتند از:
👈🏻 اجتناب از فعالیت‌های ورزشی یا سنگین برای مدت زمان مشخص
👈🏻 اجتناب از دست زدن به ناحیه بخیه ها
👈🏻 خودداری از پیاده روی در روزهای اولیه
👈🏻 اجتناب از پوشیدن لباس زیرهای تنگ

دانستیم که…

همانطور که خوانید لابیاپلاستی در دختران باکره امکان پذیر است ولی دارای محدودیت هایی خواهد بود که باید رعایت شوند تا از این طریق نتیجه مطلوبی را هم دریافت کرد. توجه داشته باشید که لابیاها در دختران مجرد زودتر از لابیای خانم های میانسال ترمیم شده و جای بخیه ها زودتر بهبود می‌یابد. اگر شما هم قصد انجام این جراحی را دارید حتما نزد بهترین متخصص زنان مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =