عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک روش جراحی برای تغییر شکل لابیای مینور (لبه های داخلی ولو) می باشد. تعداد افرادی که هر ساله برای انجام جراحی لابیاپلاستی اقدام می کنند رو به افزایش می باشد. توسط انجمن جراحان پلاستیک آمریکا افزایش ۳۹ درصدی برای متقاضیان این جراحی در سال جاری گزارش شده است.

شاید با مطالعه آمار متقاضیان جراحی لابیاپلاستی، باور مردم بر این باشد که افراد لابیاپلاستی را تنها برای دلایل زیبایی انجام می دهند. زنان به دنبال طبیعی کردن و زیبا کردن لابیاها بوده تا جذابیت ناحیه را افزایش دهند. ولی در حقیقت هدف اصلی لابیاپلاستی زیبایی نبوده و تغییر ظاهر لابیاها با هدف دیگری انجام می گیرد و زیبایی هدف ثانویه می باشد.
در پرسش نامه ای که از افرادی که لابیاپلاستی انجام داده اند صورت گرفته اهداف مختلفی مانند کاهش درد در روابط جنسی، کاهش درد در فعالیت های ورزشی و بهبود ظاهر گزارش شده است.

عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی

هدف جراحی لابیاپلاستی

سایز و شکل لابیا ها در افراد مختلف متفاوت است. نمی توان سایز و شکل نرمالی را برای این ناحیه در نظر گرفت. ولی در صورتی که لابیا ها کشیده شده باشند، بافت اضافی می تواند موجب احساس درد و ناراحتی برای انجام فعالیت های مختلف شود. برای مثال در صورتی که فرد ورزشکار باشد هنگام فعالیت ورزشی لابیا ها به پا ها کشیده می شوند. همچنین در صورتی که بافت لابیا ها بیرون زده باشد می تواند هنگام نشستن بر زین دوچرخه فرد را اذیت کند.
در بسیاری موارد هم لابیاپلاستی با هدف بهبود ظاهر لابیا ها و زیبایی صورت می گیرد.

ولی یک شکل ثابت برای تمامی جراحی ها وجود ندارد و با توجه به ظاهر لابیا های فرد، جراحی به نوع مخصوصی صورت می گیرد. بسیاری از زنان به دلیل ظاهر نا زیبای ناحیه ژنیتال خود به صورت ناخودآگاه اعتماد به نفس خود را در روابط جنسی از دست می دهند. همچنین هنگام پوشیدن مایو و شلوار تنگ ظاهر لابیا ها می تواند مشخص باشد که این مورد هم برای زنان ناخوشایند است.

دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز ،برای بانوان عزیز شیرازی قبل از انتخاب روش زایمان ،مشاوره و بررسی های لازم را انجام می دهند و بهترین و مناسب ترین روش زایمان با توجه به شرایط را انتخاب می کنند

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

حدود 8 تا 12 هفته بطول می انجامد تا بهبودی بعد از لابیاپلاستی حاصل شود. در طی این مدت مراقبت هایی را باید انجام دهید که در ادامه به این موارد اشاره خواهد شد.

  • بعد از لابیاپلاستی باید داروهای تجویزی پزشک را مرتب استفاده کنید.
  • نباید به محل جراحی شده فشار وارد کنید به همین خاطر می توانید در هنگام استراحت از یک بالش نرم و کوتاه در محل جراحی شده استفاده کنید.
  • تا زمانی که پزشک اجازه نداده است نباید در وان حمام، استخر و یا آب دریا قرار بگیرید. زیرا باعث ایجاد عفونت می شود.
  • در هنگام قاعدگی می توانید از پدهای نوار بهداشتی استفاده کنید اما باید مرتب و زود به زود آن را تعویض کنید. هرگز از تامپون یا پنبه قاعدگی استفاده نکنید.
  • فعالیت های سنگین و یا ورزش های سنگین انجام ندهید
  • به مدت 4 تا 8 هفته از انجام فعالیت های جنسی واژینال خودداری کنید.
  • ممکن است بعد از عمل لابیاپلاستی خارش داشته باشید که طبیعی است و بعد از گذشت چند روز کاهش پیدا می کند.

نتیجه جراحی لابیاپلاستی

برای انجام این جراحی بافت اضافه بریده می شود و لبه های لابیای مینور به صورت صحیح در لابیای ماژور (لبه های بیرونی ولو) قرار می گیرد. این جراحی تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی صورت می گیرد. دوره نقاهت بعد از این جراحی پیچیده نیست و به راحتی طی می شود. داروهای مسکن در صورت نیاز برای چند روز مصرف می شود.
معمولاً پیشنهاد می شود که بیمار به مدت یک هفته از کار مرخصی گرفته و در منزل استراحت کند. در طول این مدت باید از شلوار ها و لباس های گشاد استفاده گردیده و از پد های کوچک برای جذب خونریزی ناحیه بخیه استفاده شود. بعد از جراحی به هیچ عنوان نباید از تامپون استفاده گردد. همچنین در طول قاعدگی باید از پد های بهداشتی استفاده گردد. در طول یک ماه می توان به مرور به فعالیت های روزمره بازگشت.

با تشکر مدیریت سایت  دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سیزده =