جراحی-زیبایی-واژن

جراحی زیبایی واژن

می توان به خانم هایی که از فرم و ظاهر واژن خود راضی نیستند ، این نوید را داد که خوشبختانه جراحی زیبایی زنان موسوم به جراحی زیبایی واژن پیشرفت زیادی در سال های اخیر داشته است . در اثر سبک زندگی غلط ، افزایش سن و یا زایمان های متعدد ممکن است فرم و رنگ ناحیه تناسلی تغییر کرده و شکل ناخوشایندی به خود بگیرد شایع ترین مشکل زنان مسن ، گشاد شدن ورودی واژن و از دست رفتن کیفیت رابطه جنسی است . به این ترتیب با مجموعه اقدامات جراحی زیبایی واژن می توان کلیه مشکلات را یا با جراحی یا با استفاده از لیزر برطرف نمود . انواع جراحی های زیبایی زنان را در ادامه بررسی می کنیم .

افراد مناسب جراحی زیبایی واژن

زنانی که با بالا رفتن سن خود و به دلیل زایمان های متعدد و یا به دلیل تغییر وزن های مکرر دچار گشادی و شلی واژن شده اند .

همچنین برخی از زنان هم به دلایل ژنتیکی  به شلی بافت های پرینه مبتلا هستند .

در نتیجه با وجود تغییرات و مشکلاتی که در واژن به وجود می آید ،میل جنسی در آن ها افت پیدا می کند،این امر تاثیرات زیادی بر رابطه زناشویی می گذارد،به گونه ای که دیگر نمی توانند به اوج لذت جنسی و ارگاسم دست پیدا کنند .

گشادی واژن می تواند باعث عفونت های مکرر واژن و رحم شود درمان قطعی و برگشت ناپذیر تمامی این علائم با انجام جراحی زیبایی واژن امکان پذیر می باشد .

جراحی بعد از یائسگی

زنان ایرانی هنگامی که به سن یائسگی می رسند به علت عادات غذایی نامناسب و عدم انجام حرکات ورزشی ، مشکلاتی از قبیل افتادگی واژن و شل شدگی آن را خواهند داشت عامل تاثیرگذار بر این عوارض کم شدن سطح هورمون های پروژسترون و استروژن است . علاوه بر گشاد شدن واژن و افتادگی آن ، لابیا ها دچار کاهش حجم و تغییر شکل می شوند به همین دلیل زندگی زناشویی از حالت مطلوب خود خارجمی شود و زنان درگیر افسردگی و مشکلات روحی می شوند . برای درمان این مشکل می توان از لیزر های واژینال ، جراحی زیبایی ، لابیاپلاستی و تزریق چربی کمک گرفت تا رنگ ناحیه تناسلی و فرم و عملکرد آن به حالت ایده آل بازگردد . متاسفانه سن رسیدن به قئدگی در برخی از افراد جلو افتاده و این پدیده در ۵۱ سالگی یا کمتر به وقوع می پیوندد که به این ترتیب به کمک عمل زیبایی زنان می توان به نتیجه مطلوب و مورد انتظار رسید . مزیت مهم این جراحی ها در بهبود کیفیت رابطه زناشویی و افزایش اعتماد به نفس فردی است .

واژینوپلاستی

اگر در پی زایمان طبیعی واژن گشاد و شل شود می توان با جراحی واژینوپلاستی این عارضه را برطرف نمود به این معنا که لایه های شل و گشاد واژن طی تکنیک های تخصصی جمع شده و به حد متناسب می رسد .

جراحی-زیبایی-واژن

لابیاپلاستی

یکی از روش های جراحی زیبایی واژن ، جراحی پلاستیک بر لابیاهاست . لابیا ها لب های کوچک واژن هستند به کمک این جراحی می توان سایز و فرم لابیا ها را تغییر داده و اندام تناسلی را به زیبایی ایده آل رساند . حتی خانم های جوان و دخترانی که احساس می کنند سایز لابیاهای ناحیه تناسلی شالن بزرگ و یا کوچک است ، تقارن ندارد و یا از فرم زیبایی برخوردار نیست ، می توانند از مزایای جراحی زیبایی واژن بهره بگیرند و ظاهر واژن و ناحیه تناسلی را بهبود ببخشند . در این میان مراقبت های پس از جراحی لابیاپلاستی تا یک ماه بر نتیجه جراحی موثر است و توصیه می شود طبق نظر پزشک و راهنمایی های او اقدامات پس از جراحی را به درستی رعایت کنید .
جراحی کاهش سایز لابیاها: طی این نوع جراحی ، لابیا ها با تکینیک های مختلفی کوچک می شوند اتخاذ مناسب ترین تکینک و روش جراحی به عهده پزشک متخصص است چرا که جوانب متعددی در این باره اندیشیده می شود . استقبال از این جراحی رو به افزایش بوده و با بالا رفتن تجربه پزشکان در این زمینه نتیجه عمل زیبایی بهتر از گذشته خواهد بود .

جوانسازی واژن

از جراحی لیزری جراحی پلاستیک می توان برای جوانسازی واژن بهره گرفت . برای خانم هایی که چروک ناحیه تناسلی آزارشان می دهد و برای خانم هایی که خواستار درمان چروکناحیه تناسلی هستند ، این جراحی مناسب ترین نوع جراحی زیبایی واژن است . جوانسازی واژن با لیزر توسط دستگاه های پیشرفته ای انجام می شود که می توانند رنگ پوست را نیز دو الی سه درجه روشن تر کنند یکی از این تکنیک ها ، استفاده از لیزر مونالیزا تاچ می باشد .

تقویت نقطه G :

بر اساس یافته های پژوهشگران و طبق نظر کارشناسان ، دیواره بخش جلوی واژن نقطه حساسی دارد که تحریک کننده بوده و در رسیدن به ارگاسم و لذت جنسی نقش بسزایی را دارا می باشد . این ناحیه در برابر تحریک جنسی حساسیت زیادی داشته و بسیار مورد توجه جراحان قرار می گیرد از این رو برای افزایش لذت جنسی و رسیدن به ارگاسم می توان نقطه G را تقویت کرد به این طریق که با تزریق کلاژن و بازسازی بافت های زیرین نقطه G می توان آن را تقویت نمود .

جراحی-زیبایی-واژن-۲۲

لیزر واژینال :

لیزر واژینال از جمله دستگاه های قدرتمند در افزایش کیفیت ناحیه تناسلی و بهبود فرم و عملکرد آن است . برای زیبایی واژن و جوانسازی این ناحیه روش جدید و نوین لیزر واژینال امتحان شده و اثربخش است . از کارآمدترین و موفق ترین راه حل های زیبایی واژن ، لیزر واژینال می باشد در مورد کسانی که درگیر با تغییر حالت شدید واژن می باشند و یا کیفیت و سبک زندگی شان به شدت تحت تاثیر قرار گرفته ، توصیه می شود حتما از امکانات این لیزر یا لیزر مونالیزا تاچ کمک بگیرند تا اثرات فوق العاده آن را درک کنند . به این ترتیب ، قوام ، رنگ مناسب ، انعطاف پذیری و حالت زیبای واژن دوباره به آن بازمی گردد . درمان لیزر واژینال برای بیمار راحت بوده و معمولا سبک و سرپایی می باشد طی این تکنیک ، لایه های فرسوده مرمت می شوند و لایه های ضعیف اصلاح می شوند . پس از درمان نیازی به بستری شدن بیمار نمی باشد در اکثر بیماران لازم است درمان طی ۳ الی ۴ جلسه انجام شود .

مزایای جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن با تکنیک های گوناگون علاوه بر تنگ کردن این بخش ، کاستن از مشکلات جنسی و رفع ایرادات معمول مزایای جانبی دیگری نیز در بر دارد :
– بهبود کیفیت زندگی
– افزایش اعتماد به نفس
– افزایش توان باقی بخش های ناحیه تناسلی
– از بین رفتن مشکلات بی اختیاری
– درمان مشکلاتی چون خشکی واژن
– افزایش قوام و انعطاف پذیری ناحیه تناسلی با تولید کلاژن
– روشن شدن پوست

سوالات رایج جراحی زیبایی واژن

بانوانی که جراحی زیبایی واژن انجام داده اند و یا تصمیم به جراحی دارند ،ممکن است سوالات بسیاری ذهن آن ها را به خود درگیر کند . دکتر شهناز پور برفه ای متخصص زنان در شیراز  در ادامه به برخی از این سوالات پاسخ داده اند .

  •  آیا  در طی جراحی زیبایی واژن فرد دردی را احساس می کند ؟

 تمام متخصصین زنان قبل از شروع به جراحی از بی حسی موضعی استفاده می کنند ،در نتیجه فرد در طی جراحی عملا دردی را احساس نمی کند . متاسفانه برخی از بانوان به دلیل ترس و یا استرس  عضلات خود را منقبض می کند ،منقبض کردن  عضلات می تواند،روند کار را با مشکل مواجه کند .

  • هزینه مورد نیاز برای جراحی زیبایی واژن چقدر است ؟

جراحی زیبایی واژن امروزه در بین بانوان طرفداران بسیاری دارد و  بیشتر افراد برای برطرف کردن مشکلات زناشویی خود  تصمیم به انجام این جراحی دارد . اما سوالی  که مطرح است در رابطه با هزینه مورد نیاز برای  جراحی زیبایی  واژن می باشد . تخمین و بر آورد این هزینه در درجه اول به نوع جراحی زیبایی واژن بستگی دارد ،فرد بنا بر مشکل خود می تواند  لابیاپلاستی ،تنگ کردن واژن و… را انجام دهد که هر کدام هزینه مختلفی د ارند. دکتر پوربرفه ای بعد از بررسی های لازم بهترین انتخاب را  بنا بر شرایط و  وضعیت بیمار خود می گیرند .

لازم به ذکر است که هزینه جراحی زیبایی واژن چون یک نوع جراحی زیبایی شناخته می شود ،شامل بیمه نمی شود و به صورت آزاد بر آورد می گردد .

  • سن مناسب برای انجام  جراحی زیبایی واژن چه سنی است ؟

هر فردی در هر سنی ممکن است نیاز به جراحی زیبایی واژن داشته باشد و عملا برای جراحی زیبایی واژن محدودیتی وجود ندارد

.جراحی زیبایی واژن خصوصا در افرادی که در سن یائسگی قرار دارد می توانند  مشکلاتی  را که به دلیل یائسگی در فرد رخ می دهد  ر ا برطرف کند .

  • ممکن است بنا بر نیاز فرد ،عمل تنگ کردن واژن انجام شود ،ماندگاری این نوع جراحی حداکثر چه مقدار است ؟

 برای بر آورد ماندگاری تنگ کردن واژن  موارد مختلفی تاثیر گذار هستند . اما به طور طبیعی و میانگین تاثیر تنگ کردن واژن حداقل دو سال است .

با تشکر مدیریت سایت دکتر شهناز پوربرفه ای .

سوالات متداول جراحی زیبایی واژن