مصرف-دخانیات-در-بارداری

مصرف دخانیات در بارداری

 

مصرف دخانیات در بارداری

دوران بارداری دوران بسیار حساس ومهمی است که می تواند عوامل بسیاری بر آن تاثیر گذار باشد . مصرف دخانیات در دوران بارداری نیز می تواند تاثیرات مخربی داشته باشد . در دوران بارداری نیاز است تا مادران تحت نظر متخصص زنان باشند و تمام ویتامین ها و مکمل های مورد نیاز در این دوران را دریافت کنند ،تمام این موارد می تواند در داشتن فرزندی سالم  کمک کنند .

مادران سیگاری که به مصرف دخانیات اعتیاد دارند ،لازم است تا قبل از اقدام به بارداری اقدام به ترک آن کنند ،سیگار در سه ماه اول بارداری تاثیرات جبران ناپذیری را با خود همراه دارد . اگر قبل از اقدام به بارداری برای ترک سیگار اقدام کنند می توانند تا حد قابل توجهی از ثاثیرات مخرب سیگار جلوگیری کنند .

مصرف-دخانیات-در-بارداری

نوزادان مادران سیگاری

زنانی که به مصرف سیگار و دخانیات اعتیاد دارند به طور حتم بیشتر در معرض ابتلا به انواع سرطان می باشند. این مادران همانند مردان بیشتر به بیمار ی های ریوی و سرطان  مبتلا می شوند

اما تاثیرات سیگار در دوران بارداری بر نوزادن بسیار است ،از جمله این تاثیرات می توان موارد زیر را نام برد :

  • نوزادان با مادران سیگاری دچار کم وزنی می شوند ،بیشتر متخصصین زنان کم وزنی کودک را عامل مهم در ابتلا به انواع بیماری ها در ماه اول بعد از تولد می دانند ،گاهی نیز همین کم وزنی سبب مرگ نوزادان نیز شده است .
  • همچنین نوزادانی که مادران آن ها در دوران بارداری دخانیات مصرف کرده اند بیشتر دچار عقب افتادگی می شود .
  • زایمان زودرس در این مادران بیشتر اتفاق می افتد ، با مصرف دخانیات در بارداری غیر طبیعی بودن محل جفت و یا پاره شدن آن بیشتر اتفاق می  افتد ،زایمان زودرس نیز خود منجر به مشکلاتی در  جنین می شود .
  • طبق آماری که به دست آمده بیشترین آمار مرده زایی در مادران سیگاری مشاهده شده است .
  • همچنین مادرانی که به مصرف دخانیات اعتیاد دارند ،در هنگام شیر دهی دچار مشکل می شوند ،و قدرت کافی برای شیر دهی ندارند .

آیا مصرف سیگار به طور تفریحی می تواند عواقب ذکر شده را شامل شود ؟

بله ،متاسفانه مصرف دخانیات در دوران بارداری حتی به صورت تفریحانه می تواند این عواقب را  داشته باشد . از جمله این خطرات شامل ،ناتوانایی های مغزی ،کاهش وزن ،تولد زود هنگام ،ناتوانایی های مغذی ،اختلالات یادگیری و موارد دیگر می شود . بهترین زمان مراجعه به متخصص زنان   قبل از اقدام به بارداری است  تا بتوانید مکمل های مورد نیاز قبل از دوران بارداری  را مصرف کنید

اگر شما به دنبال متخصص زنان در شیراز هستید ، بهتر است بدانید که دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز می باشند ، امروزه خدمات زیبایی در شیراز بسیار انجام می شود که جراحی زیبایی واژن در شیراز نیز یکی از آن ها می باشد .

خدمات دکتر پوربرفه ای

جراحی زیبایی واژن در شیراز

لابیاپلاستی در شیراز

زایمان طبیعی در شیراز

زایمان سزارین در شیراز

با تشکر مدیریت سایت دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + ده =