مزایای-زایمان-سزارین

مزایای زایمان سزارین

مزایای زایمان سزارین

شاید این سوال خیلی از شما باشد که زایمان سزارین چه عوارض و چه مزایایی دارد و اینکه آیا مزایای این روش زایمان نسبت به معایب به آن بیشتر است یا خیر. در این مقاله به بررسی مزایای زایمان سزارین می پردازیم.

سزارین نوعی عمل جراحی است که در آن با برش دادن بخشی از پوست شکم، رحم باز شده و بعد از اینکه مادر تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد یا از ناحیه کمر بی حس می شود، نوزاد به دنیا می آید.

مزایای زایمان سزارین نسبت به عوارض آن بسیار کمتر می باشد ولی بسیاری از افراد به دلیل ترس از زایمان این روش را استفاده می کنند .

مزایای زایمان سزارین

میزان درد زایمان برای سزارین:در روش زایمان طبیعی درد یش از زایمان در ان دیده می شود اما در روش زایمان سزارین دردی قبل از زایمان حس نمی شود و تنها در محل برش درد کمی احساس می شود ،که آن هم به کمک مسکن های تزریقی و خوراکی به آسانی برطرف می گردد.

در نتیجه می توان گفت میزان استرس در این روش زایمان بسیار کم می باشد .

مزایای-زایمان-سزارین

معایب زایمان سزارین

  • دیر تر جمع شدن رحم: در سزارین بیشتر است و علل مختلفی دارد. استفاده از داروهای بیهوشی، داشتن فیبروم های رحمی، خانم هایی که جنین درشت داشته یا دوقلو یا چند قلو باردار بوده و سزارین کرده اند.
  • عفونت محل سزارین: در کسانی که کیشه آبشان پاره شده است یا درگیر ترشحات عفونت شده اند و علائمی مثل تب، قرمزی، تورم و خروج ترشحات چرکی از محل برش دارند. با این عوارض مادر نیاز مجدد به بستری شدن دارد.
  • ضایعات پستانی: چون ترشح شیر در مادرانی که سزارین کرده اند، دیرتر اتفاق می افتد، بنابراین ضایعات پستانی همچون زخم شدن نوک پستان ها یا التهاب پستان ها در آنها بیشتر دیده می شود.
  • افسردگی
  • ناباروری ثانویه
  • عفونت
  • فشار خون بالا نیز همگی در دسته معایب زایمان سزارین می باشند .

اگر شما به دنبال متخصص زنان در شیراز هستید ، بهتر است بدانید که دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز می باشند ، امروزه خدمات زیبایی در شیراز بسیار انجام می شود که جراحی زیبایی واژن در شیراز نیز یکی از آن ها می باشد .

خدمات دکتر پوربرفه ای

جراحی زیبایی واژن

لابیاپلاستی

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

با تشکر مدیریت سایت دکتر پور برفه ای متخصص زنان در شیراز

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 1 =