لیفت واژن

لیفت واژن

لیفت واژن

در قسمت ژنیتال هم مانند باقی قسمت های بدن با افزایش سن و کاهش وزن های ناگهانی بعد از بارداری، افتادگی و شل شدگی پوست اتفاق می افتد که ظاهر ناخوشایندی را برای بیمار ایجاد می کند. در ناحیه ژنیتال دو نوع لیفت اصلی داریم.

لیفت لابیای ماژور

یک نوع جراحی برای لیفت لابیای ماژور وجود دارد که در مواردی که لابیاهای بیرونی دچار افتادگی، شل شدگی و ضمخت شدن پوست می شوند با عمل لیفت لابیا مشکل را برطرف می کنند. این عمل عوارض چندانی ندارد به جز اینکه باید سه تا چهار هفته مراقبت های لازم صورت گیرد. امکان دارد لابیاها تا شش هفته هم متورم باشند. همچنین خطر عفونت وجود دارد بنابراین رعایت بهداشت الزامی است.

لیفت واژن

لیفت واژن

لیفت پوبیس

امکان دارد قسمت زیر شکم و بالای آلت تناسلی به دلایل زایمان و چاقی دچار افتادگی شود و می توان این ناحیه را با جراحی لیفت پوبیس بهبود بخشید.

لابیا ماژوراپلاستی

لابیاپلاستی لابیاهای ماژور یا لابیا ماژوراپلاستی یک روش جراحی برای کاهش سایز لابیای ماژور ( قسمت بیرونی لابیاها که از مو پوشیده شده است ) می باشد.

به چه دلایلی لابیا ماژوراپلاستی انجام می گیرد ؟

بیمارانی که لابیاهای ماژور بسیار بزرگی دارند و لابیاها حالتی افتاده پیدا کرده است در فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری احساس ناراحتی و درد می کنند . برخی نیز هنگام پوشیدن لباس های تنگ و مایو به دلیل بیرون زدگی لابیاها از لباس و یا برآمدگی ناحیه، خجالت می کشند.

دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز هستند شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ۳۲۳۴۰۶۰۶_۰۷۱ تماس بگیرید

 

بیهوشی برای لابیا ماژوراپلاستی

این جراحی تحت بیهوشی موضعی همراه با آرام بخش و یا بیهوشی کلی انجام می گیرد. نوع بیهوشی بستگی به اندازه لابیاها و مقدار مورد نیاز برای بریدن دارد. ولی در کل پیشنهاد می شود که با بیهوشی عمومی انجام گیرد.

جراحی لابیا ماژوراپلاستی

در ابتدا جراح دو برش هلالی و جزئی در پوست قسمت داخلی هر لابیا ایجاد می کند. مقداری که نیاز به بریدن دارد بستگی به میزان بافت اضافه و بزرگی لابیاها دارد. سپس برش های ایجاد شده با نخ های جذب شونده بخیه زده می شوند.

عوارض جراحی لابیا ماژوراپلاستی

عوارض این جراحی شامل خونریزی، هماتوم، عفونت، ایجاد اسکار و جای زخم و ایجاد برش بیش از حد می باشد.

دوره نقاهت لابیا ماژوراپلاستی

اکثر بیماران نیاز به یک هفته استراحت دارند. در این دوره با قرار دادن کمپرس آب یخ بر ناحیه می توان از تورم و درد ناحیه کاست. سعی شود هنگام خوابیدن برای کاهش تورم با قرار دادن یک بالشت، باسن کمی بالاتر قرار گیرد. برای مدت ۶ هفته از رابطه جنسی خودداری شود و در داخل واژن تامپون گذاشته نشود. تورم بعد از لابیا ماژوراپلاستی تا ۶ ماه و حتی بیشتر به طول می انجامد که بستگی به ضخامت بافت ناحیه دارد. ولی بیشتر تورم تا ۶ هفته از بین می رود.

نتیجه جراحی لابیا ماژوراپلاستی

نتیجه این جراحی لابیاهای کوچک تر و سفت تر است. بیمارانی که پوست اضافه و افتادگی لابیا داشتند بعد از عمل بهبود را حس می کنند. همچنین سایز لابیاها به وضوح کمتر می شود.

با تشکر مدیریت سایت  دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + پانزده =