عوامل موثر بر ناباروری

عوامل موثر بر ناباروری

عوامل موثر بر ناباروری

متاسفانه امروزه بخشی از جمعیت  کشور  مبتلا به ناباروری هستند و در صدد این  هستند که اطلاعاتشان را در این زمنیه افزایش دهند تا بتوانند با کمک  روش های نوین  هر چه سریعتر مشکل ناباروری خود را  برطرف کنند . در مرحله اول بهتر است تعریفی از نازایی  را بیان کنیم ،  از زمانی  که زوجین  تلاش برای بچه دار  شدن می کنند، یک سال طی شود  و حاملگی صورت نگیرد ، این زوج  لازم است تا هر چه سریعتر  به متخصص زنان مراجعه کنند .

مشکل نازایی متاسفانه مشکل سراسر دنیاست ، شیوع نازایی در دنیا حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد است . با توجه به شرایط کنونی جامه و خانواده ها،  متاسفانه با پیشرفت  نازایی در بین خانواده ها مواجه هستیم و از آنجا که  سن ازدواج  چه در بین خانم ها و چه در  بین آقایون افزایش یافته است  و حتی  بعد از ازدواج هم  دیر اقدام به بارداری می کنند  می توانند به پیشرفت نازایی کمک کنند .

در بررسی  علل نازایی،  لازم است تا هم مرد و هم زن بررسی شوند ، دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز در  ویزیت اول  به طور کامل  مرد و زن را بررسی می کنند تا تعیین شود  که  کدام یک از زوجین مبتلا به نازایی هستند .

عوامل موثر بر ناباروری

عوامل موثر بر ناباروری

عمده ترین دلایل شیوع ناباروری

حدود ۲۰ تا ۴۴ درصد نازایی، مربوط به فاکتور مردانه است ، ۴۰ تا ۵۵ درصد فاکتور زنانه ، ۱۰ درصد هر دو زوج  عامل نازایی میشوند و ۱۰ درصد هم  کاملا بدون  علل خاصی  زوج نابارور هستند .

برای بررسی عوامل  نازایی  بهتر است متخصص زنان یک شرح حال دقیق از مرد وزن داشته باشد  این شرح حال کمک بسیار زیادی  در تشخیص علل ناباروری  می کند .

دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز هستند شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت برای درمان ناباروری و هر گونه اقدام دیگر از جمله جراحی های زیبایی واژن و زایمان با شماره ۳۲۳۴۰۶۰۶_۰۷۱ تماس بگیرید

علل ناباروری زنان

فاکتورهای هورمونی ، که در تولید تخمک گذاری اختلال ایجاد می کنند . برای اینکه یک بارداری  موفق  انجام شود خیلی بهتر است  تا بارداری  با یک تخمک با کیفیت بالا ، انجام شود ، که این امر مستلزم این است که تخمدان ها هورمون ها را در زمان مناسب ترشح کنند .

فاکتور های هورمونی  یکی از شایع ترین علل  ناباروری  در بین بانوان است ، دکتر پوربرفه ای  متخصص زنان درشیراز به زوجین عزیز  توصیه می کنند که اگر می خواهند  در زمان  کوتاه تری  ناباروری خود را درمان کنند  بهتر است صبر و تحمل داشته باشد  و با همدردی با یکدیگر برای درمان اقدام کنند .

آیا سبک زندگی افراد می تواند زمینه ساز ناباروری  در آن  ها شود ؟

قبل از  بررسی سبک زندگی افراد در ناباروری ، زمان اقدام زوجین بعد از ازدواج برای بارداری بسیار پر اهمیت تر است .  فاکتور سن در باروری خانم ها  بسیار  مهم است و  اوج باروری خانم ها در سن ۲۴ سالگی است  و بارداری  هایی که از  سن قبل از ۳۰ سالگی اتفاق بی افتد  ،  چه از نظر سلامت جنین، اثر محافظتی بر سلامت خانم  هم دارد ، طبق بررسی هایی که انجام شده است ، بارداری های قبل از ۳۰ سالگی می تواند عاملی برای جلوگیری از ابتلا به سرطان تخمدان شود .

کم تحرکی  چه در خانم ها و چه در آقایون می تواند زمینه ساز ناباروری  افراد شود .  همین کم تحرکی به مرور زمان سبب چاقی افراد می شود و می تواند  اختلال در تخمدان ها و نحوه عمکرد آن ها  تاثیر داشته باشد .

نتیجه گیری

در اخر باید گفت  در صورتی که یکسال برای بارداری  تلاش کردید و   نتیجه ای حاصل نشد، بهتر است با  مشورت با یک  متخصص زنان  خوب و با تجربه به دنبال یک راهکار مناسب باشید .دکتر پوربرفه ای  متخصص زنان درشیراز به زوجین عزیز  توصیه می کنند که اگر می خواهند  در زمان  کوتاه تری  ناباروری خود را درمان کنند  بهتر است صبر و تحمل داشته باشند  و با همدردی با یکدیگر برای درمان اقدام کنند .

با تشکر مدیریت سایت  دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − پنج =