علل ناباروری زنان

علل ناباروری زنان

علل ناباروری زنان

علت ناباروری زنان چیست ؟ عوامل موثر بر ناباروری زنان کدامند ؟ مراحل درمان نازایی چیست ؟  به طور حتم ناباروری در زنان، تحت تاثیر عوامل مختلفی رخ می دهد ، که نیاز به درمان و البته صبر و حوصله زوجین دارند .برخی از مراجعینی که به مطب دکتر شهناز پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز مراجعه می کنند  از دلایل ناباروری و البته راهکار های درمان آن سوال می پرسند . اگر شما هم پاسخ به این سوالات را نمی دانید بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید .

ناباروری با علل نامشخص

در بسیاری از موارد دیده می شود که  زوج هایی که  تمام موارد آن ها در طی بررسی ها نرمال بوده  و هیچ علت آناتومیک و یا هورمونی  ، برای ناباروری در آن ها وجود ندارد، ولی با این حال باروری اتفاق نمی افتد ، در نتیجه این زوج ها  در دسته عوامل ناباروری با علل نامشخص قرار می گیرند .

دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز  هستند شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت برای درمان ناباروری و هر گونه اقدام دیگر از جمله جراحی های زیبایی واژن و زایمان  با شماره ۳۲۳۴۰۶۰۶_۰۷۱ تماس بگیرید

دلایل ناباروری در زنان

در ناباروری زوجین یکی از عوامل موثر برای آن ها  ، عوامل ایمونولوژیک است ، خیلی اوقات بدن خانم نسبت به اسپرمی که  وارد بدنش میگردد، آنتی بادی ایجاد می کند ، به این معنی که  اسپرم را به عنوان یکی آنتی ژن  یا عامل خارجی قلمداد می کند  و در نتیجه بر علیه آن آنتی بادی تولید می کند و در اخر اسپرم را نابود  می کند .  در نتیجه  یکی از دلایل ناباروری در زنان همین عامل است .

ناهنجاری های مربوط به رحم و آندومتریوز های  ناشناخته  هم می تواند زمینه ساز ناباروری در فرد شود ، این امر بسیار می تواند در باروری  تاثیر گذار باشد .

همچنین نوع و کیفیت تخمک ها ، که در زمان لقاح ، تخمک کیفیت خوبی ندارد ، حتی در موادی دیده شده که در خانمی رشد  و بلوغ تخمک رخ می دهد، اما هیچگاه این تخمک آزاد نمی شود  و در نتیجه امکان باروری وجود ندارد .

علل ناباروری زنان

علل ناباروری زنان

در برخی از مواقع هم  اختلالات هورمونی در فرد وجود دارد که سبب می شود نطفه ای که ایجاد می شود  ، امکان لانه گزینی برای آن وجود نداشته باشد .

بروز عفونت ها در زنان هم  از عواملی هستند که می تواند در ناباروری فرد تاثیر گذار باشد، چه بسا ممکن است که  فرد در هنگام شروع بررسی های هورمونی  هیچ گونه عفونتی ندارد ،  اما در گذشت زمان  که برای بارداری اقدام می کند  دچار عفونت می شود، متاسفانه در بیشتر اوقات عفونت هایی رخ می دهد که علائم واضحی ندارند . دکتر شهناز پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز در این موارد فرد را به طور کامل  مورد بررسی قرار می دهند ، تا فرد را از نظر هر گونه عوامل میکروبی ارزیابی کند و در نتیجه از نازایی در فرد جلوگیری می کند .

گاهی هم اسپرم به تخمک می رسد اما توانایی نفوذ در آن را ندارد ،  که این مورد به دلیل نقص در اسپرم رخ می دهد، این اختلال با کمک راه کار های مختلفی قابل ارزیابی است که در مراحل پیشرفته تر  بررسی ها انجام می شود. مواردی از این قیبل را می توان از طریق باروری های آزمایشگاهی درمان کرد . در  این موارد بهترین راهکار درمان ناباروری در محیط آزمایشگاه و به وسیله جنین شناس انجام می شود .

نتیجه گیری

تمام عواملی که ذکر شد، از دلایل ناباروری در زنان است ، در نتیجه نیاز است که زوج ها  برای درمان ناباروری حوصله به خرج دهند و صبور باشند، چرا که معمولا ۸۵ درصد زوج ها  بعد از  اقدام به درمان ناباروی ، بارور می شوند. اما حدود ۷الی ۸ درصد از زوج ها  هم هستند که باروری آن ها در سال دوم اتفاق می افتد. افرادی که حتی با دلایل نامشخص دچار ناباروری می شوند هم ،حتی  به صورت ناگهانی در سال دوم بعد از اقدام برای باروری  بارور می شوند. پس باید گفت کنترل زیر نظر یک متخصص زنان خوب و با تجربه می تواند کمک شایانی برای درمان ناباروری داشته باشد .

با تشکر مدیریت سایت  دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 2 =