درمان زگیل تناسلی در بارداری

درمان زگیل تناسلی در بارداری

درمان زگیل تناسلی در بارداری

بهترین راه درمان زگیل تناسلی در بارداری چیست؟ درمان قطعی زگیل تناسلی چیست ؟ آیا زگیل تناسلی در بارداری خطرناک است؟ بهترین راه تشخیص زگیل تناسلی چیست؟ آیا زگیل تناسلی در طول دوران بارداری برای کودک خطری ایجاد می کند ؟ در ادامه این مطلب دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز به بررسی راه های درمان زگیل تناسلی در بارداری می پردازند .

درمان زگیل تناسلی

برای درمان زگیل تناسلی در بارداری  نباید از لیزر استفاده کرد، دلیل آن هم در این است  که  در دوران بارداری به طور کلی استفاده از لیزر ممنوع است . بهترین درمان برای زگیل تناسلی استفاده از دارو های موضعی است ، کرایو درمانی در این موارد می تواند اثر بخش باشد ، البته به دلیل دردی که  برای مادر باردار ایجاد می کند  تنها در موارد ضروری توصیه می شود .

درمان زگیل تناسلی در بارداری

درمان زگیل تناسلی در بارداری

آیا زگیل تناسلی دلیل بر انجام زایمان سزارین است ؟

خیلی از بانوان از دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز این سوال را می پرسند که  که آیا زگیل تناسلی دلیل بر زایمان سزارین می تواند باشد یا خیر؟

باید گفت خود زگیل تناسلی به تنهایی نمی تواند باعث زایمان سزارین شود ،اما در صورتی که محل  قرار گیری زگیل تناسلی در  محدوده کانال  زایمان باشد و زایمان طبیعی را  دچار مشکل کند ، بهتر است که زایمان به روش سزارین انجام شود .

آیا زگیل تناسلی در بارداری برای کودک خطری ایجاد می کند ؟

خوشبختانه باید گفت احتمال انتقال زگیل تناسلی به کودک بسیار پایین است . تنها در موارد نادر، ممکن است  در کودکانی که مادران آن ها مبتلا به این ویروس هستند  یک پولیپ کوچک به طناب صوتی آن ها متصل گردد .

فیلم درمان زگیل تناسلی دربارداری

راه های انتقال زگیل تناسلی

تماس جنسی  از راه های  انتقال زگیل تناسلی شناخته شده است  .   استفاده از کاندوم در رابطه جنسی  می تواند تا حدی از انتقال این ویروس جلوگیری کند .  اما  از آنجایی که امکان رشد زگیل تناسلی در  تمام نواحی اطراف ناحیه تناسلی  ممکن  است ایجاد شود ، پس توصیه می شود حتی  با داشتن یک رابطه محافظت شده  با کاندوم  باید مراقبت انتقال این ویروس باشید .

دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز هستند شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ۳۲۳۴۰۶۰۶_۰۷۱ تماس بگیرید.

خلاصه مطلب

در آخر می توان گفت زگیل تناسلی  از راه  رابطه جنسی منتقل می شود، امکان ابتلا به این ویروس در افراد  فعال جنسی وجود دارد  پس  توصیه می شود مراقب باشید .  زگیل تناسلی در بارداری خطری برای کودک  ندارد و تنها  می تواند با کمک دارو های موضعی در دوران بارداری ، زگیل تناسلی را درمان کرد . استنفاده از کرایوتراپی برای درمان زگیل تناسلی در بارداری تنها در موارد  ضروری توصیه می شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + پانزده =